Amblem & Logo Tasarım

Logo, bir ürünün, firmanın ya da hizmetin isminin, harf ve resimsel öğeler kullanılarak sembolleştirilmesidir. Logo şüphesiz temel "markalama" aracıdır.

İyi bir logo nasıl olmalıdır? Logo bir şimşek gibidir; bir ürün ya da şirket için ani bir tanınma ışıltısı yaratır. Logonun görünürde olanaksız bir görevi vardır; dizaynı ile simgeledeği özel kimliği bakan kişinin zihninde hemen çağrıştırmalıdır ve aynı zamanda söz konusu olan hizmet veya özelliklerini akla getirmelidir.
Logo tasarımının önemi tartışılamaz. Cazip ve göz alıcı bir logo çalışması satışa dönüşürken, kolay unutulur bir logo tasarımı ise geçip gider ve bunlar çok hızlı, genellikle bilinçaltında gerçekleşir. Amblemden farklı olarak ayırt edici özellikler yanında firmanın ismini de yansıtabilir. Logo tasarlamak için kullanılan fontlar yeni tasarlandığı gibi mevcut fontlar da olabilirler.

Bir şirket ya da kuruluşun logosu insanlar üzerinde ilk intibanın pozitif olabilmesinde önemli rol oynar. Eğer çizginizi net bir biçimde yansıtan modern bir logoya sahipseniz kurumsal imajınız daha etkili ve güvenilir bir hava oluşturacaktır.

Amblem & Logo Tasarımlarımızı Görmek İçin Tıklayınız.